Zadzwoń
ul. Morelowa 32, 62-081 Przeźmierowo k/Poznania
Wyslij zapytanie

Odzież robocza na lato – jaka powinna być?

odzież robocza na lato

Upalne lato w końcu nadeszło i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie temperatury powietrza znacząco spadły. W takie dni pracownicy chętnie zmieniają ciepłą odzież roboczą na jej letni odpowiednik. To bardzo ważne przede wszystkim na budowie, gdzie ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest szczególnie intensywna. Jaka powinna być zatem odzież robocza na lato? Na co warto zwrócić uwagę, szukając odzieży letniej do pracy zewnętrznej? Okazuje się, że trzeba pod uwagę wziąć kilka różnych elementów. Przede wszystkim jednak odzież robocza noszona w lecie musi być zarówno praktyczna, jak i wygodna.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na budowie wiele osób w okresie letnim nosi krótkie spodnie i koszulki. Nogi i ramiona powinny być jednak dobrze chronione przed różnego rodzaju zagrożeniami, jakie występują na co dzień na placu budowy. Przy pracach, przy których odzież ochronna jest obowiązkowa należy o nich pamiętać nawet w największe upały. Zawsze na budowie wyposażeniem obowiązkowym są również buty, które szczelnie zakrywają całą stopę.

Ochrona przeciwsłoneczna na wysokim poziomie

Oczywiście, każda osoba, która długotrwale przebywa na słońcu musi odpowiednio chronić się przed jego promieniami. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są dobrej jakości kremy i okulary przeciwsłoneczne. Warto pamiętać ponadto o odpowiednim nakryciu głowy np. klasycznej czapce z daszkiem wyposażonej w otwory wentylacyjne.

Funkcjonalność ma znaczenie

Odzież letnia robocza musi być zarówno wygodna, jak i praktyczna. Obecnie wielu producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje na lato specjalne szorty robocze. Posiadają one wiele kieszeni, a więc mają sporo miejsca na różnego rodzaju narzędzia i inne przedmioty przydatne na stanowisku pracy. W pasie można je dodatkowo dostosować do swojej sylwetki, tak aby było wygodnie. Skrojone są w taki sposób, aby nie osuwały się w czasie kucania czy schylania. Do tego warto dopasować roboczą kamizelkę, która również posiada wiele miejsca do przechowywania różnorodnych przedmiotów.

Wygoda noszenia i funkcjonalność zarazem

Każdy pracownik powinien w odzieży roboczej czuć się przede wszystkim wygodnie, również w upalne, letnie dni. W przeciwnym razie chętniej sięgnie po swoją prywatną odzież, która nie zapewnia jednak odpowiedniej ochrony, a przy okazji nie pasuje do wizerunku całej firmy. Dlatego warto o odzieży dla pracowników na lato pomyśleć odpowiednio wcześniej i zainwestować w wygodne, ale jednocześnie wizualnie atrakcyjne ubrania.

Wizerunek firmy – jak o niego zadbać w miejscu pracy?

Także i w okresie letnim pracownicy muszą być ubrani w odpowiedni sposób. Na żadnym stanowisku pracy nie są mile widziane nagie torsy czy poszarpane koszulki i spodenki. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie, a przy okazji stwarza spore zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście dzisiaj producenci odzieży roboczej mają coraz więcej do zaoferowania w tym względzie. Latem doskonałym rozwiązaniem są zestawy składające się z krótkich spodni i kamizelek w takich samych kolorach. W ten sposób można zachować jednolity wizerunek danej firmy. Dobrą praktyką jest ponadto oznaczanie odzieży roboczej firmowym logo.

Czy warto pamiętać o odzieży roboczej?

Niektóre firmy nie chcą wydawać pieniędzy na dodatkową odzież roboczą dla swoich pracowników w okresie lata. Dla nich przygotowana została opcja wynajmu odzieży, która jest nowością na polskim rynku. Takie rozwiązanie ma jednak sporo zalet. Przede wszystkim w każdej chwili można otrzymać czystą odzież roboczą dopasowaną do aktualnie panujących warunków pogodowych. Właściciel firmy nie musi sobie więc tym już dłużej zaprzątać głowy.

Idealna odzież robocza na lato

Odzież wykorzystywana podczas lata powinna być przede wszystkim przewiewna oraz przepuszczająca powietrze. Wówczas praca nie jest tak bardzo męcząca. Oczywiście musi także spełniać podstawowe zasady BHP. Najważniejszymi elementami każdej odzieży ochronnej są buty i nakrycie głowy. Warto przy tym pamiętać, że głowa w okresie letnim jest szczególnie narażona na działanie promieniowania słonecznego. Można postawić zarówno na zestaw spodnie i koszulka lub kamizelka, a także na specjalny kombinezon, w zależności od osobistych preferencji. W czasie lata niekiedy również pada deszcz. W takie dni nieocenione są ubrania wykonane z materiału nieprzemakalnego, ale jednocześnie lekkiego i przewiewnego. Dobrym rozwiązaniem są kurtki z kapturem, które chronią przed deszczem głowę. Powinny się na niej dość dobrze trzymać, aby nie utrudniać pracy.

Podziel się z przyjaciółmi: